ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي
معرفي

مقدمه و تاریخچه:

مراکز رشد و پارک‌های فناوری از بازیگران اصلی در مباحث نوآوری و فناوری در کشور می‌باشند که از دو دهه گذشته، حمایت از توسعه فعالیت و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان را دنبال می‌کنند. حمایت از ایجاد و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا از برنامه‌های جدی مراکز رشد فناوری می‌باشد که بخشی از این برنامه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مرکز رشد مقدماتی پیگیری می‌شود.

مرکز رشد مقدماتی شهرک از مهر ماه سال 1380 با پذیرش 6 هسته فناوری شروع به کار کرد و تا دی ماه 1394 بالغ بر 500 هسته موفق به پذیرش و استقرار در دوره رشد مقدماتی شهرک شده‌اند.

 

معرفی دوره رشد مقدماتی:

دوره رشد مقدماتی برای متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای دانش‌بنیان یک فرصت زمانی برای کسب آمادگی جهت ورود به مرکز رشد می‌باشد. در این دوره امکان آشنایی کارآفرینان با بازار، تکمیل تیم‌کاری، تثبیت ایده و در صورت لزوم ثبت شرکت و کسب هویت حقوقی فراهم می‌گردد به نحوی که به متقاضیان کمک می‌کند تا ریسک‌های کسب و کار کاهش یابد. زمان این دوره شش ماه است. تیم‌های متقاضی حضور در دوره رشدمقدماتی، هسته‌های فناوری نام دارند. هر هسته متشکل از تعدادی فارغ التحصیلان دانشگاهی با زمینه فعالیت مشخص هستند که درصدد تشکیل یک شرکت مستقل حقوقی و ایجاد یک کسب و کار دانش‌بنیان می‌باشند. شرکت‌های نوپا در صورت موفقیت به کسب شرایط لازم و پس از طی مراحل پذیرش، می‌توانند به مدت سه سال در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر گردند.

 

شرایط پذیرش:

پذیرش هسته فناوری توسط شهرک، براساس ملاک‌های زیر صورت می‌گیرد:

 •  داشتن ایده نو، دارای تکنولوژی و بازار مناسب
 •  تیم‌کاری مناسب (داشتن تخصص‌های مرتبط با ایده، حداقل یک نفر تمام وقت، دو نفر پاره وقت با حداقل مدرک کارشناسی و یک مشاور)
 •  شکل‌گیری هسته با هدف ایجاد شرکت حقوقی در پایان دوره 6 ماهه رشد مقدماتی است.

 

تذکر: افرادی که دانشجو، عضو هیات علمی دانشگاه، کارمند یا دارای شغل دوم و مشمول خدمت وظیفه هستند پاره وقت محسوب می‌شوند.

 

حمایت‌های دوره رشد مقدماتی:

 • استقرار و تحویل فضای اداری به مدت 6 ماه (مجهز به یک عدد کامپیوتر، میز اداری، تلفن و اینترنت)
 • استفاده از واحد فنی و تخصصی (آزمایشگاه‌های) شهرک
 • استفاده از کتابخانه شهرک
 • حضور در دوره های آموزشی برگزار شده در شهرک
 • استفاده از مشاوران مالی، حقوقی و  بازاریابی شهرک
 • ارایه حمایتهای مالی مشخص جهت بررسی و امکان سنجی ایده از نظر فنی و بازار

 

 

آدرس ساختمان های مرکز رشد مقدماتی:

متقاضیان برای ارایه و پیگیری درخواست پذیرش در دوره رشد مقدماتی شهرک می‌بایست به دفتر جذب و پذیرش شهرک (به آدرس اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان شیخ‌بهایی، دفتر جذب و پذیرش و با شماره تماس 33873375-031) مراجعه نمایند.  درصورت پذیرش هسته در دوره رشد مقدماتی محل استقرار هر هسته یکی از موارد زیر می‌باشد که در حال حاضر ساختمان اصلی رشد مقدماتی، ساختمان نیرو می‌باشد و همچنین امکان استقرار در مراکز رشد مقدماتی اقماری (نجف آباد و شهرضا) و مراکز رشد تخصصی (مرکز هنر و کشاورزی) وجود دارد. متقاضیان حضور در دوره رشد مقدماتی شهرک درخصوص اطلاع از شرایط تعیین محل استقرار خود می‌توانند با دفتر جذب و پذیرش هماهنگی نمایند.

 

آدرس ساختمان ابوریحان: اصفهان - فلکه دانشگاه صنعتی - بلوار دانشگاه صنعتی - شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان - ساختمان ابوریحان - مرکز رشد مقدماتی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شماره تماس 33931035-031

آدرس نجف آباد: دانشگاه اسلامی آزاد نجف آباد- کتابخانه مرکزی- طبق زیرین-  شماره تماس: 42291098-031

آدرس شهرضا:

 • ساختمان شماره 1: دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا-  ساختمان مرکز رشد- شماره تماس: 53244010-031
 • ساختمان شماره 2: خیابان شهید بهشتی- جنب هلال‌احمر

 

آدرس  مرکز رشد تخصصی هنر: اصفهان- خیابان شیخ‌بهایی- بعد از چهار راه آذر- جنب مسجد شیخ‌بهایی- مرکز رشد تخصصی هنر- شماره تماس 32343422-031

آدرس مرکز رشد تخصصی کشاورزی:  اصفهان - بلوار کشاورز- ابتدای اتوبان ذوب آهن- قبل از پل یزد آباد-  مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان- مرکز رشد تخصصی کشاورزی و منایع طبیعی شماره تماس: 37885461-031

تعداد بازدید: 14688 تاریخ به روز رسانی: 1397/07/15
معاونت توسعه فناوری
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
Powered by DorsaPortal