لوگو تصویر
دریافت کاربرگ ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره
برنامه زمانبندي سيزدهمين جشنواره

ريز برنامه‌هاي سيزدهمين جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ‌بهايي

گروه اول- ارائه ده‌ها فرصت سرمايه‌گذاري مبتني بر فناوري:

تاكنون ارائه 90 طرح، در اين جشنواره قطعي شده‌است. در صورتي كه كارگروه‌هاي داوري جشنواره به طرح‌هاي بيشتري مجوز ارائه بدهند، از طريق وب‌سايت جشنواره به آدرس www.shtf.ir اعلام خواهد شد.

برگزيدگان به مدت 3 دقيقه طرح خود را ارائه و 2 دقيقه هم به سوالات داوران و كارشناسان جشنواره پاسخ خواهند داد. سرمايه‌گذاران حاضر در جشنواره در صورت علاقه به مذاكره بيشتر، مي‌توانند جلسات جداگانه و اختصاصي داشته‌باشند. آن گروه از سرمايه‌گذاران كه تاكنون موفق به انعقاد قرارداد با دبيرخانه جشنواره شده‌اند، در فضاي اختصاصي خود موسوم به نشا (نقطه شروع ارتباط) مذاكرات خود را انجام مي‌دهند.

گروه دوم- نشست‌هاي انتقال تجربه:

در اين نشست‌ها تجربيات كارآفرينان و فن‌آفرينان در سه گروه براي علاقه‌مندان ارائه خواهد شد. سخنرانان هر كدام در مدت زمان  20 دقيقه تجربيات خود را در سه حوزه زير ارائه مي‌دهند.

-         كارآفريني اجتماعي

-         مشاركت با طرف‌هاي خارجي

-         مشاركت و تعامل با سرمايه‌گذاران

فهرست سخنرانان در حال تكميل‌شدن است ولي پيش‌بيني مي‌شود در اين بخش از جشنواره حدود 15 نفر، تجربيات خود را در اختيار شركت‌كنندگان جشنواره قرار دهند.

گروه سوم- معرفي ابزارها و مدل‌هاي نوين توسعه كارآفريني:

3-الف- دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي سرمايه‌گذار:

در سال‌هاي اخير تعدادي از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي پيشرو در كشور اقدام به مشاركت با شركت‌هاي فن‌آفرين و سرمايه‌گذاري در اين شركت‌ها كرده‌اند. در تمامي اين موارد سرمايه و آورده دانشگاه‌ها عبارتند از: امكانات و زيرساخت‌هاي آزمايشگاهي، دانش فني و نيروي انساني متخصص. نكته قابل توجه در تمام اين موارد، مشاركت دانشگاه يا پژوهشگاه در مخاطرات كسب و كار و سود و زيان احتمالي است. به ياري خداوند در جشنواره سيزدهم تجربه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي مجري اين گونه تعاملات، نمونه قراردادها و نتايج حاصله ارائه خواهند شد.

3-ب- ابزارهاي نوين تامين مالي:

به همت شوراي عالي بورس و با همكاري ساير سازمان‌ها، ابزارهاي جديدي براي تامين مالي شركت‌هاي دانش‌بنيان، كارآفرينان و فن‌آفرينان فراهم شده‌است. در جشنواره سيزدهم چهار ابزار مهم تامين مالي شامل: بازار دارايي فكري، بازار شركت‌هاي كوچك و متوسط (بازار SME)، صندوق پروژه و صندوق جسورانه به همراه مصداق‌هاي عملياتي از هر كدام در يك جلسه با حضور مديران ارشد شركت فرابورس ايران معرفي خواهند شد.

3-پ- خيرين حامي كارآفريني :

در سال‌هاي اخير برخي از خيرين كشور، با توجه به تاثيرات اجتماعي مهم و مثبتي كه كارآفرينان در جامعه ايجاد مي‌كنند، به اين عرصه وارد شده‌اند و حمايت از اين قشر تاثيرگذار را بر عهده گرفته‌اند. در جشنواره سيزدهم حاصل فعاليت برخي از خيرين حامي كارآفريني، نوع حمايت‌ها و نحوه ارائه آنها و دستاوردهاي حاصل از اين حمايت‌ها عرضه مي‌شوند و شركت‌‌كنندگان از نزديك با نحوه فعاليت ايشان و كارآفرينان مورد حمايت آنها آشنا خواهند شد.

نمايشگاه:

در بخش نمايشگاهي جشنواره، محصولات و خدمات آن گروه از شركت‌كنندگان در جشنواره كه به مرحله نهايي راه يافته‌اند عرضه مي‌شود. هدف از برگزاري اين بخش از جشنواره، برقراري ارتباط مستقيم مردم با نوآوران اين سرزمين، دستاوردها، رنج‌ها و موفقيت‌هاي ايشان مي‌باشد.

نشا:

نشا يا نقطه شروع ارتباط، فضاهاي منحصر به فردي است كه در جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ‌بهايي در اختيار سازمان‌هاي بزرگ، شركت‌ها و سرمايه‌گذاران جهت مذاكره اختصاصي با فن‌آفرينان گذاشته مي‌شود. در جشنواره دوازدهم 14 نشا طراحي و واگذار شد كه پيش‌بيني مي‌شود در جشنواره سيزدهم تعداد نشاها به 18 عدد برسد.

تعداد: 795
تاریخ: 1396/01/30
لوگو
.برگزاركننده:  شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان   |   كليه حقوق اين سايت متعلق به جشنواره ملي فن آفريني شيخ بهايي ميباشد
Powered by DorsaPortal