ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد


با امضای تفاهم‌نامه‌ای؛

کنسرسیوم همکاری‌های علمی، بین‌المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان تشکیل شد

کنسرسیوم همکاری‌های علمی، بین المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان با امضاء تفاهم نامه میان رؤسای چند دانشگاه بزرگ استان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تشکیل شد.
کنسرسیوم همکاری‌های علمی، بین‌المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان تشکیل شد

کنسرسیوم همکاری‌های علمی، بین المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان با امضاء تفاهم نامه میان رؤسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، اصفهان، علوم پزشکی، هنر و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر سید مهدی ابطحی، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در آیین امضای تفاهم‌نامه کنسرسیوم فعالیت‌های بین‌المللی مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: 10 درصد نخبگان کشور اصفهانی هستند، همچنین 10 درصد واحدهای فناور کل پارک‌ها از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان است که با توجه به جمعیت اصفهان این آمار بسیار خوب است.

وی افزود: 17 درصد گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در اصفهان است و این آمار مناسبی است، اما متاسفانه آمار مهاجرت نخبگان از این استان بالا است.

ابطحی ادامه داد: 17 درصد گردش مالی شرکت‌های دانش بنیان نیز در اصفهان است، اما متاسفانه بیشترین مهاجرت نخبگان از این شهر بوده و این استان سومین شهر مهاجر پذیر برای کارگران است.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به علاقه مدیران به این کنسرسیوم افزود: در عرصه‌های بین‌المللی نیازمند همکاری هستیم و ما نیز برای هرچه بهتر بودن این همکاری تلاش زیادی خواهیم کرد.

ابطحی با تاکید بر اینکه پتانسیل‌های فکری در استان اصفهان بسیار بالا است، اظهار کرد: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نمونه خوبی از پارک‌های علم و فناوری در کشور است و چهره بسیار شناخته شده خوبی در مجامع علمی کشور دارد.

وی بر گسترش دانشگاه‌های نسل سوم تاکید کرد و گفت: در دانشگاه‌های نسل سوم، رقابت در ارزش آفرینی بسیار جدی، مطرح است.

کنسرسیوم همکاری‌های علمی، بین المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان با امضاء تفاهم نامه میان رؤسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، اصفهان، علوم پزشکی، هنر و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تشکیل می‌شود. این کنسرسیوم به پیشنهاد دانشگاه صنعتی اصفهان و در راستای همسو کردن فعالیت‌های علمی و بین‌المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان به منظور استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی پژوهشی و اجرایی و بهره‌مندی از تجربیات طرفین، در دانشگاه صنعتی اصفهان امضا شد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 610     تاریخ: 1397/12/19
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal