ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۸ شنبه ۲۷ مهر


در پنجمین جلسه شورای مشورتی توسعه پایدار استان اصفهان مطرح شد:

مسیر توسعه اصفهان با پروژه‌های متعدد تسهیل می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در پنجمین جلسه شورای مشورتی توسعه پایدار استان اصفهان که در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد، گفت: مسیر توسعه اصفهان با پروژه‌های متعدد تسهیل می‌شود بر همین اساس اجرای پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی در سال جاری برای استان پیش بینی شده است.
مسیر توسعه اصفهان با پروژه‌های متعدد تسهیل می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در پنجمین جلسه شورای مشورتی توسعه پایدار استان اصفهان که در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد، گفت: مسیر توسعه اصفهان با پروژه‌های متعدد تسهیل می‌شود، بر همین اساس اجرای پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی در سال جاری برای استان پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مهندس حجت‌الله غلامی در این جلسه اظهار کرد: با توجه به سفر احتمالی رئیس‌جمهور به اصفهان در ماه‌های آینده، از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان دعوت می‌شود تا طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام خود را مورد شناسایی و ارزیابی قرار دهند.

وی ادامه داد: بازدیدهایی از غرب و شرق استان داشتیم تا منابع آبی مهم به خوبی احصا شود و به همین دلیل در این خصوص مطالعاتی نیز بر روی پروژه‌های مطرح استان صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان عنوان کرد: توسعه فرودگاه شهید بهشتی، ادامه کنارگذر شرق به غرب، قطار سریع‌السیر، محور تشریفات ورودی شهر اصفهان و مسیر ریلی قطار اصفهان به اهواز از جمله پروژه‌های مهمی است که در سفر هیات دولت به آن پرداخته می‌شود تا روند اجرای آن تسریع گردد.

غلامی تاکید کرد: برقراری ارتباط ریلی با شهرهای حومه‌ای اصفهان نیز مساله مهمی است که به وسیله قطارهای شهری انجام می‌شود که به دنبال تامین اعتبار آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: 11 پروژه دولتی، 19 پروژه خصوصی و 9 پروژه خصولتی برای پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر اصفهان پیش بینی شده تا مسیر توسعه پایدار تسهیل شود.

دکتر امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در ادامه تاکید کرد: باید بررسی کرد که یک جامعه، چه میزان توان و پذیرش تکنولوژی نو را دارد؛ چرا که نگاه منفی‌گرا به نوآوری باعث می‌شود تا فرصت‌های بدیع و توان استفاده از آن‌ها از بین برود.

دکتر سید مهدی ابطحی، رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نیز در ادامه به فعالیت‌های این شهرک پرداخت و یادآور

شد: در حال حاضر 44 پارک علم و فناوری در کشور ایجاد شده است و بیش از 5200 واحد فناور در آنها مشغول به فعالیت هستند. خوشبختانه با توجه به زیرساخت های امروز شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هم اکنون 10 درصد از این واحدهای فناور در مجموعه شهرک مستقر می باشند.

وی افزود: در سال 1397 شرکت‌های مستقر در شهرک توانسته‌اند با کسب مجموع درآمد بالغ بر 610 میلیارد تومان، سهم 18 درصدی از فروش واحدهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری کشور را به خود اختصاص دهند.

رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان همچنین از حمایت پایان نامه‌های دانشگاهی خبرداد و تصریح کرد: بر همین مبنا، کاربردی بودن 50 پایان نامه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا برای هر پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 90 میلیون ریال و در مقطع دکترا حداکثر 120میلیون ریال تخصیص یابد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 138     تاریخ: 1398/03/11
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal