ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير


دکتر جعفر قیصری مطرح کرد:

آمادگی شهرک برای پذیرش شرکت‌های حوزه سلامت، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی

جلسه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با حضور استاندار اصفهان، دبیر ستاد علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، نمایندگان دانشگاه‌ها و نهادهای علمی و فناوری استان در محل استانداری اصفهان برگزار شد.
آمادگی شهرک برای پذیرش شرکت‌های حوزه سلامت، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی

جلسه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با حضور استاندار اصفهان، دبیر ستاد علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، نمایندگان دانشگاه‌ها و نهادهای علمی و فناوری استان در محل استانداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، استاندار اصفهان در این جلسه اظهار کرد: فعالیت‌های متعدد و پراکنده‌ای در حوزه سلول‌های بنیادی انجام می‌شود که ضرورت دارد برای آن یک هدف واحد و مشخص تعیین شود و با هم افزایی تمامی دستگاه‌های ذیربط، علوم نوآورانه را در استان گسترش دهیم.

دکتر عباس رضایی ادامه داد: اگر برای رفع مشکلات و مسائل در استان، مدیریت مناسبی انجام شود، نیازی به ارجاع به مرکز نیست.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه سلول‌های بنیادی در استان وجود دارد، گفت: باید این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها جنبه عملی و اجرایی پیدا کند و از تجارب دیگر استان‌ها نیز در این خصوص استفاده شود.

وی اضافه کرد: همت مضاعف و کار تیمی در حوزه‌های علمی و فناوری به خوبی احساس می‌شود، چرا که در برخی از موارد، تنگ نظری‌های برخی افراد و نهادها مانع از به سرانجام رسیدن امور می‌شود.

رضایی به وجود زیرساخت‌های مناسب در حوزه سلول‌های بنیادی اشاره کرد و گفت: باید به دیدگاههای نو و ارزشمند نخبگان در این حوزه‌ها بها داده شود.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور، انجام تحقیقات دانشگاهی نیز با مشکل مواجه شده است اما در این میان، برخی افراد سودجو با ثبت شرکت‌های جعلی دانش بنیان، سوء استفاده‌هایی در این خصوص دارند که باید هرچه سریع‌تر از فعالیت آن‌ها جلوگیری شود.

استاندار اصفهان تاکید کرد: با حضور پژوهشگران نخبه در استان، پتانسیل‌های خوبی در این عرصه ایجاد شده است، بنابراین باید از این ظرفیت‌ها در جهت رفع مشکلات کشور و استان به صورت مطلوب بهره برد.

دبیر ستاد علوم و فناوری‌های سلولهای بنیادی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این جلسه تصریح کرد: برای پیشرفت کشور به قابلیت‌ها و دانشمندان اصفهان نیاز داریم زیرا این استان مزیت‌های بسیاری در حوزه‌های علمی، نسبت به دیگر استانهای کشور دارد.

دکتر امیرعلی حمیدیه ادامه داد: در آینده نزدیک، مراکز رشد به تنهایی پاسخگوی نیاز علمی مراکز دانشگاهی نخواهد بود بنابراین باید به سمت ایجاد شتاب دهنده‌های جدید حرکت کنیم و برای انجام پژوهش‌های علمی به دنبال سرمایه‌گذار باشیم.

وی تاکید کرد: نباید افتخار یک دانشگاهی تنها نگارش یک مقاله علمی باشد زیرا در آینده نزدیک تعدد کارآفرینی و شرکت‌های فعال در حوزه علوم و فنون نوآورانه باعث مباهات خواهند بود.

سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 510 واحد فناور در این شهرک مشغول به فعالیت هستند، گفت: بیش از هفت‌هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در این شرکت‌ها مشغول به کار شده‌اند.

دکتر جعفر قیصری با اشاره به وجود سه پارک علم و فناوری شیخ بهایی، ابوریحان و غیاث‌الدین جمشید در این شهرک افزود: خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی برای ایجاد و توسعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان فراهم شده است.

وی ادامه داد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آمادگی دارد، شرکت‌ها، واحدها و ایده‌های مبتنی بر حوزه پزشکی، سلامت، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی را در پارک علم و فناوری ابوریحان مورد پذیرش قرار دهد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 659     تاریخ: 1398/04/30
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal