ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۸ جمعه ۲ اسفند


دکتر برومند در آئین تکریم و معارفه رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

پارک‌های علم و فناوری، مسئول برآورده کردن نیازهای نهان مردم هستند

دکتر مسعود برومند، اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مسئول برآورده کردن نیازهای نهان مردم که روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند، هستند و ما باید نیازها و نگرانی‌های دوستداران محیط زیست در بخش‌های مختلف از جمله هوا، آب و خاک را نیز در نظر بگیریم.
پارک‌های علم و فناوری، مسئول برآورده کردن نیازهای نهان مردم هستند

دکتر مسعود برومند در آئین قدردانی از خدمات شایسته دکتر سید مهدی ابطحی و معارفه دکتر جعفر قیصری، سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که در محل سالن سروش این شهرک برگزار شد، اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مسئول برآورده کردن نیازهای نهان مردم که روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند، هستند و ما باید نیازها و نگرانی‌های دوستداران محیط زیست در بخش‌های مختلف از جمله هوا، آب و خاک را نیز در نظر بگیریم.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسئولیت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد باید به عهده افرادی باشد که بدانند ایجاد یک شرکت دانش بنیان، کار ساده ای نیست و چه فرایندها و سختی‌هایی به همراه دارد.

وی افزود: ما به مسئولانی نیاز داریم که راست بگویند، درست عمل کنند و اگر بدانند که یک واحد فناوری مشکلی دارد، شب‌ها نتوانند راحت بخوابند.

برومند شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را یک سازمان پیشتاز دانست و تاکید کرد: برای پیشتاز بودن باید هزینه زیادی کرد و علاوه بر تغییر پذیری بالا، زندانی قوانین و مقررات نبود.

وی همچنین اظهار کرد: شاید بسیاری از مردم با مفهوم پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان به خوبی آشنا نباشند اما با توجه به اینکه انتظار دارند که برای آن‌ها شغل ایجاد و شأن آن‌ها به عنوان یک ایرانی در جامعه حفظ شود، جزو بهره‌مندان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان محسوب می‌شوند.

معاون وزیر علوم با تاکید براینکه ایجاد شغل برای مردم، جزو وظایف کارآفرینان در پارک‌های علم و فناوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است، افزود: شرکت‌های بزرگ در خوشه‌های صنعتی نیز باید توسعه یابند و مشکلات فناوری آن‌ها حل شود که این وظیفه نیز به عهده این مراکز و شرکت‌های دانش بنیان است.

سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این مراسم گفت: بهبود مستمر بهره‌وری سازمانی، افزایش کمی و کیفی تجاری‌سازی دانش فنی، تامین فناوری‌های تولید در صنایع بزرگ، ایجاد بازار بزرگ بین‌المللی برای محصولات دانش بنیان و مشارکت بیشتر با دانشگاه‌ها از دیگر محورهای کاری این شهرک است.

دکتر جعفر قیصری با تاکید براینکه تغییر نگرش از اتکا به صنایع بزرگ به سمت حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است و این مطلب، زمینه‌ساز توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری است، اظهار کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نخستین و بزرگترین مجموعه دانش بنیان در کشور و پیشگام در بسیاری از تصمیم‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه تمرکز بر اصلاح و بهبود فرایندها، افزایش چابکی و کارایی منابع سازمانی و بهره‌برداری بهتر از سایر منابع از دیگر محورهای کاری شهرک است، تصریح کرد: نیروی انسانی خلاق، مهمترین عامل توسعه شرکت های دانش بنیان است که دانشگاه‌ها نقش اساسی در تربیت آنها دارند.

وی اضافه کرد: لازم است به برخی پایان نامه های دانشگاهی در جهت پاسخگویی به نیازهای شرکت‌های دانش‌بنیان، جهت دهی شود و همکاری با صنایع در این رابطه، ضروری است.

قیصری با اشاره به فعالیت بیش از 500 شرکت دانش بنیان و واحد فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ادامه داد: ارائه دانش فنی خطوط تولید صنعتی و کیفیت گرایی در محصولات دانش بنیان برای پیشگام ماندن این مجموعه در سال‌های آتی ضروری است.

رییس سابق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این آیین گفت: این شهرک در عرصه بین المللی چهره خوبی دارد و در یک سال گذشته برای شناساندن بیشتر آن در داخل کشور و اتحاد و تعامل بهتر با سازمان‌های مختلف، تلاش شد.

دکتر سید مهدی ابطحی با بیان اینکه شرایط خوبی نیز در استان اصفهان برای فعالیت شهرک و شرکت های دانش بنیان فراهم شده است، افزود: نگاه نو، پویایی و شفاف‌سازی بیشتر در یک سال اخیر در دستور کار مدیریت شهرک بود و در زمان حاضر همه از فرآیندهای این مجموعه مطلع هستند.

وی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را یک سازمان بی نظیر خواند و اظهار کرد: این مجموعه به مدیریت پر انگیزه و بلند پروازنه و همچنین حضور فعال در اکوسیستم نوآوری و سیاست گذاری استان نیاز دارد.

نماینده شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این آیین گفت: این شهرک مراحلی مانند توسعه نرم افزاری و زیرساخت‌ها، توسعه کمی شرکت‌های دانش‌بنیان و اراضی واگذار شده و برندسازی را پشت سر گذاشته است و در یک سال گذشته در مرحله پنجم، با بازنگری بر روی راهبردهای اصلی آن، شرکت محوری جایگزین ستاد محوری شد.

محمد علی آبادی با بیان اینکه لازم است نیازهای شرکت های دانش بنیان بیش از پیش رصد شود، افزود: همچنین باید در مقیاس‌های کلان‌تر، نقش مشورتی بیشتری به این شرکت‌ها داد.

وی با گله مندی از تغییر سریع رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: تغییرات سریع، ممکن است نگرانی هایی را برای شرکت های دانش بنیان ایجاد کند.

در این آئین، دکتر جعفر قیصری به عنوان سرپرست شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان معرفی و از زحمات دکتر سید مهدی ابطحی رئیس پیشین این شهرک قدردانی شد./انتهای پیام

تعداد بازدید: 518     تاریخ: 1398/04/10
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal