لوگو
تصویر
 
پارك علم و فناوري مجازي اصفهان رونمايي شد 1395/02/24
پارك علم و فناوري مجازي اصفهان رونمايي شد

پارك علم و فناوري، سازماني است كه بوسيله متخصصان حرفه‌اي اداره مي‌شود و هدف اصلي آن افزايش ثروت جامعه از طريق تشويق و ارتقاء فرهنگ نوآوري و افزايش توان رقابت در ميان شركت ها و مؤسساتي است كه متكي بر علم و دانش در محيط پارك فعاليت مي‌كنند.

به گزارش روابط عمومي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، پارك علم و فناوري مجازي در فضاي اينترنت طراحي شده است و امكان دسترسي كاربران و علاقه مندان به اطلاعات كامل مربوط به شركت هاي دانش بنيان مستقر در پارك علم و فناوري اصفهان را فراهم مي كند.

پارك علم و فناوري مجازي اصفهان، شب گذشته در مراسمي كه به مناسبت بيستمين سال تاسيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان و رونمايي از چند دستاورد علمي و پژوهشي با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري در كاخ موزه چهلستون برگزار شد، رونمايي شد.

مديركل فناوري اطلاعات و ارتباطات اصفهان در اين مراسم در باره پارك علم و فناوري مجازي گفت: اين طرح توسط يكي از شركت هاي دانش بنيان مستقر در شهرك و بصورت وب سايت اينترنتي اجرا شده است.

محمدجواد اميدي افزود: ويژگي ها و اطلاعات مربوط به شركت هاي دانش بنيان مستقر در پارك علم و فناوري بصورت سه بُعدي و پويانمايي(انيميشن) درآمده است و كاربران مي توانند با ورود به اين وب سايت، چيدمان و محصولات شركت ها را از نزديك ببينند.

وي با بيان اينكه مي توان اطلاعات مربوط به ساير شركت هاي دانش بنيان از پارك هاي علم و فناوري ديگر را نيز در اين سامانه قرار داد، تصريح كرد: تعدادي از پارك هاي علم و فناوري خارجي از اين سامانه مجازي با هدف ارائه محصولات خود در بازار ايران استقبال كرده اند.

همچنين در اين مراسم، قرارداد سه جانبه اي ميان وزير علوم، تحقيقات و فناوري، رئيس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان و رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان منعقد شد.

بر اساس اين قرارداد، بخشي از زمين هاي دانشگاه صنعتي اصفهان براي تكميل طرح جامع شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان به اين شهرك واگذار مي شود.

همچنين پروفسور 'كانگ' دبيركل انجمن جهاني شهرهاي فناوري موسوم به «تكنوپوليس» (WTA) در اين مراسم هديه هايي به وزير علوم، تحقيقات و فناوري و مسئولان استان اصفهان تقديم كرد.

وزير علوم روز پنجشنبه براي حضور در جشنواره ملي فن آفريني شيخ بهايي و بازديد از چند طرح به شهر اصفهان سفر كرد.

اين جشنواره از سوي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان و وزارت علوم و همكاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري تا 25 ارديبهشت برگزار مي شود.

شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان بعنوان نخستين و تنها شهرك تحقيقاتي كشور از20 سال گذشته فعاليت خود را با ايجاد نخستين پارك فناوري و مركز رشد فناوري كشور آغاز كرد.

اكنون بيش از 400 شركت دانش بنيان در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان مستقر است.

 

 

تعداد بازدید: 1241
لوگو
.برگزاركننده:  شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان   |   كليه حقوق اين سايت متعلق به جشنواره ملي فن آفريني شيخ بهايي ميباشد
Powered by DorsaPortal