لوگو
تصویر
 
14 طرح در ميز نشا مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري اصفهان بررسي شد 1396/06/29
14 طرح در ميز نشا مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري اصفهان بررسي شد

با توجه به انجام مذاكرات گسترده ميان صاحبان طرح‌هاي قابل سرمايه‌گذاري با سرمايه‌گذاران در بخش "نشا" سيزدهمين جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ‌بهايي در خصوص به نتيجه رسيدن اين مذاكرات، رييس مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري اصفهان گزارشي از نتايج 14 مذاكره انجام شده در نشا مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري ارائه داد.

به گزارش روابط عمومي جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ بهايي، دكتر محمدرضا نيلفروشان با بيان اينكه جهت دستيابي  به جايگاه شايسته در فناوري‌هاي نوين منطقه، جامعه بايد برخوردار از فناوري‌هاي پيشرفته و توانا در توليد، انتشار و بهره‌برداري از فناوري‌هاي نوين از طريق ايجاد ارزش افزوده بالا باشد، اظهار كرد: اين مساله از اهداف مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري اصفهان است كه در حوزه مديريت شهري در مدتي كوتاه به دستاوردهاي چشمگيري رسيده است.

وي افزود: طرح "ايجاد سامانه نرم‌افزاري يكپارچه برنامه‌ريزي و بودجه‌ريزي در سازمان‌ها با رويكرد بودجه‌ريزي عملياتي و مبتني بر IPBS" ارائه شده توسط شركت اتوماسيون اداري حسيب از پارك خراسان، مورد توجه مديريت برنامه‌ريزي و بودجه شهرداري قرار گرفت و قرار است توضيحات تكميلي در معاونت برنامه‌ريزي پژوهش و فناوري اطلاعات توسط طراح ارائه شود.

نيلفروشان همچنين با اشاره به مذاكره ديگري در محيط نشا، ادامه داد: جهت بررسي كارشناسانه طرح "تبديل بهداشتي پسماندهاي خانگي، صنعتي، كشاورزي و بيمارستاني به ورمي كمپوست به وسيله استقرار رآكتورهاي مبدل در محل" جلسه‌اي با حضور طراح، معاونت خدمات شهري و شركت بازيافت شهرداري اصفهان تشكيل خواهد شد.

وي از طرح‌هاي "بتن حاوي فرا افزونه (بتن بادوام)"، ارائه شده توسط مركز تحقيقات تكنولوژي و دوام بتن استان قم ، "ذخيره‌ساز گرمايي قابل حمل (گرما بانك)" از شركت هماون انرژي اسپادانا و " سامانه هشدار زودهنگام زلزله" ارائه شده توسط شركت يكتا پرداز نگر به عنوان مواردي ياد كرد كه مورد توجه كارشناسان معاونت عمران قرار گرفته‌اند و گفت: جلسات بعدي در معاونت عمران و شهرسازي جهت بررسي بيشتر تشكيل خواهد شد.

رييس مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري اصفهان با بيان اينكه در مذاكرات انجام شده با شركت آب صنعت گستران دانش‌پژوه قنديل زريان در خصوص طرح "دوش سيركوله با قابليت تصفيه و استفاده مجدد از آب"، ارائه تفصيلي طرح براي معاونت خدمات شهري بستر عملياتي شدن اين طرح را فراهم خواهد ساخت، اظهار كرد: در خصوص طرح "توليد انواع پايه و نهال درختان ميوه از طريق ريزازديادي" كه متعلق به شركت كار و پژوهش پارس است نيز از طراح درخواست شد جهت ارائه تفصيلي و عملياتي شدن طرح به سازمان پارك‌ها و فضاي سبز مراجعه كند.

وي با شاره به اينكه طرح "پلتفرم اجتماعي توليد محتواي تعاملي هوشمند" از شركت مهندسي تفاوت چيستا به معاونت فرهنگي شهرداري ارسال شده است، اضافه كرد: نتايج مذاكرات انجام شده با شركت دانش‌سان توانمند در خصوص طرح "سيستم مديريت يكپارچه مطبوعات Mpress" در اختيار روابط عمومي شهرداري اصفهان قرار گرفت.

نيلفروشان در ادامه گزارش خود گفت: طرح "اتاقك كشت هوشمنو (باغچه خانگي رويشگر)" توسط شركت احياگران قلب صنعت آسيا در حضور كارشناسان فضاي سبز ارائه شد و قرار شد طراح، توضيحات تفصيلي را به سازمان پارك‌ها ارائه كند تا شرايط عملياتي شدن طرح فراهم شود.

وي با بيان اينكه طرح سيستم روشنايي شهري پويا (CAT LIGHT) ارايه شده توسط شركت آلماني Aghdami Design، مورد استقبال چشمگير سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان قرار گرفته است، افزود: قرار است از اين شركت از طريق اتاق بازرگاني اصفهان به صورت اختصاصي دعوت به عمل آمده و گزارش عملياتي شدن پروژه براي مديران شهري ارائه شود.

نيلفروشان به طرح عينك سنجش ديد با استفاده از لنز كانون متغير اشاره كرد و گفت: اين فناوري از منظر مديريت شهري در حد حيطه فردي قابل بهره‌برداري است.

وي به طرح ارائه خدمات مديريت استراتژيك و آينده‌پژوهي برخط (آنلاين) كه مورد توجه مديريت برنامه‌ريزي و بودجه شهرداري قرار گرفته است اشاره كرد و ادامه داد: قرار است اين فناوري در جلسات بعدي مديريت و برنامه‌ريزي و بودجه شهرداري بررسي شود.

رييس مركز فناوري‌هاي نوين شهرداري اصفهان همچنين اپليكيشن درخت‌بان را مورد توجه سازمان پارك‌ها و فضاي سبز اصفهان دانست و گفت: طرح پارك پيشرفته تفريحي آموزش كودكان از شركت پويانما به عنوان مركزي تفريحي براي شهروندان و توريست‌ها، مورد توجه قرار گرفته است كه اميدواريم در آينده بيشتر بررسي و عملياتي شود.

تعداد بازدید: 1033
لوگو
.برگزاركننده:  شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان   |   كليه حقوق اين سايت متعلق به جشنواره ملي فن آفريني شيخ بهايي ميباشد
Powered by DorsaPortal