لوگو
تصویر
 
جایزه "نوآوری برای کودکان" توسط یونیسف اهدا می‌شود 1397/10/12
در جشنواره پازدهم شیخ بهایی؛
جایزه "نوآوری برای کودکان" توسط یونیسف اهدا می‌شود

ذوالفقار علی‌خان، معاون موقت نماینده یونیسف در ایران با سخنرانی در چهاردهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی، به موضوع نوآوری برای کودکان پرداخت و از اهدای جایزه‌ای به این عنوان و با هدف ارائه راه‌حل‌هایی برای بهبود رفاه زندگی کودکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، ذوالفقار علی خان در ابتدای این سخنرانی گفت: باعث افتخار من است که در چهاردهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در شهر زیبای اصفهان در کنار شما حضور داشته باشم. جای بسی خرسندی است که جشنواره شیخ‌بهایی با حمایت و پشتیبانی از ایده‌های نوآورانه، توانسته است فضای کارآفرینی را در ایران غنی سازد و در ایجاد نظام نوآوری ملی در کشور مشارکت کند.

وی با اشاره به اینکه فناوری به سرعت، چشم انداز قرن 21 را تغییر می‌دهد، افزود: نوآوری هم چنان بخش مهمی از برنامه‌های یونیسف را تشکیل می‌دهد و این نهاد بین‌المللی در سراسر جهان با بخش‌های عمومی، خصوصی، دانشگاهی و علمی همکاری می‌کند، تا راهکارهای نوآورانه‌ای را بررسی و آن‌ها را مقیاس‌پذیر کرده و بدین وسیله بتواند به تمام جوانان کمک کند به آموزش و مهارت‌های آموزشی متفاوت که در نقاط مختلف به آن‌ها نیاز دارند، دسترسی داشته باشند.

معاون موقت نماینده یونیسف در ایران با تاکید بر اینکه نوآوری برای بهبود وضعیت کودکان جهان، امری حیاتی است، گفت: مشکلات زندگی کودکان در سراسر جهان با سرعتی فزاینده رو به افزایش است و زندگی کودکان را با اختلال مواجه می‌سازد؛ نوآوری درها را به سوی راه حل‌هایی می‌گشاید که می‌توانند در مقیاسی بزرگ، چالش‌هایی که کودکان در سراسر جهان با آن‌ها مواجه هستند را مرتفع سازند.

وی ادامه داد: ما در یونیسف با شرکای دولتی و خصوصی همکاری می‌کنیم تا راهکارهای نوآورانه‌ای را ارائه دهیم و بهبود زندگی کودکان و جوانان را سرعت بخشیم که یکی از بهترین نمونه‌های این راهکارها، صندوق جهانی سرمایه‌گذاری یونیسف است که سرمایه‌گذاری‌های اولیه را در فناوری‌های مرتبط با کودکان انجام می‌دهد همچنین این صندوق توسط یونیسف و سازمان‌های شریک آن ایجاد شده است.

علی خان صندوق جهانی سرمایه‌گذاری خطر پذیر یونیسف در سال 2016 را برای شناسایی و حمایت از ابتکارهای نوآورانه برای کودکان و با تمرکز بر فناوری‌های نوظهور مانند علوم داده، هوش مصنوعی، بلاک‌چین یا زنجیره بلوکی و X Reality (XR) دانست و گفت: صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر با نوآوران و افراد خلاق همکاری نزدیک دارد تا راه حل‌های نوآورانه‌ای را برای حل و فصل هر چه سریع‌تر چالش‌های فزاینده پیش روی کودکان ارائه دهد.

وی افزود: صندوق نوآوری یونیسف در جستجوی نرم‌افزارهای متن باز و نوآوری‌های مقیاس پذیر در فضای فناوری پیشرو است تا تاثیر مثبتی بر زندگی کودکان آسیب پذیر داشته باشد.

این مقام مسوول یونیسف با بیان اینکه از طریق صندوق سرمایه‌گذاری جهانی، یونیسف در سراسر جهان از راهکارهای نوآورانه مختلفی حمایت می‌کند، اعلام کرد: استفاده از هوش مصنوعی برای ارائه یک دستیار شخصی به والدین، که آن‌ها را با فعالیت‌های مرتبط و سازگار با رشد و تکامل اولیه فرزندشان، هدایت و راهنمایی کند از جمله این راهکارها است.

وی در ادامه گفت: یونیسف در حال توسعه سخت‌افزارهایی است که کیفیت آب را برای پرورش آبزیان در زمان مقتضی، بهبود بخشد و از کیفیت عالی آب کشاورزی و آب مصرفی اطمینان حاصل کرده و سلامت کودکان را تامین نماید، همچنین از اپلیکیشنی استفاده می‌کند که با استفاده از هوش مصنوعی و تکنیک‌های یادگیری ماشین برای تشخیص سوء تغذیه به کار می‌رود.

ذوالفقار علی خان افزود: یونیسف همچنین از شرکتی حمایت می‌کند که با به کارگیری الگوریتم یادگیری ماشین، داده‌ها و اطلاعات مربوط به نوزادان، آن‌ها را با شرایط پس از نوزادی آشنا کرده و درمان‌های مرتبط با آن را ثبت و ضبط می‌کند.

وی اظهار کرد: دفتر یونیسف ایران به وسیله صندوق ملی نوآوری برای کودکان، از ابتکارات نوآورانه برای کودکان حمایت می‌کند همچنین همراه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتاق‌های بازرگانی، دانشگاه‌ها و بسترهای نوآوری، در حال طراحی صندوق ملی نوآوری برای کودکان است.

معاون موقت نماینده یونیسف در ایران در ادامه تصریح کرد: همراه با شرکای کاری‌مان، درصدد هستیم که یک بستر نوآوری در زمینه فعالیت‌های نوآورانه برای حمایت از کودکان ایجاد کنیم.

وی افزود: بیش از هفتاد سال است که یونیسف با دولت ایران برای بهبود زندگی کودکان و خانواده‌های آنان همکاری کرده است و صندوق جهانی سرمایه‌گذاری خطرپذیر و طرح‌های نوآورانه برای کودکان در ایران، دو رویکرد اصلی است که از طریق آن‌ها، یونیسف از ایده‌های ابتکاری در ایران حمایت می‌کند.

علی خان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین گزارش شاخص جهانی نوآوری در سال 2018، ایران در رتبه 65 در میان 126 کشور قرار دارد و گفت: این در حالی است که ایران دارای رتبه 11 در زمینه بهره‌وری در نوآوری است، به عبارت دیگر، با سرمایه‌گذاری کافی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب، ایران توان بالقوه‌ای برای نوآوری دارد و دارای فضای کارآفرینی منحصر به فرد و پویا در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌ها و کسب و کارهای دارای نفوذ، ظرفیت و منابعی هستند تا تغییرات مثبتی در زندگی کودکان ایجاد کنند، گفت: این تاثیرات به شرطی مثبت تلقی می‌شود که در سیاست‌ها، سرمایهگذاری‌ها، شکل‌گیری بازار، راهکارها و راه حل‌های نوآورانه‌شان نیازها و حقوق کودکان را در نظر گرفته باشند.

علی خان در ادامه اعلام کرد: یونیسف مسئولیت اجتماعی شرکتی را به عنوان بخش مهمی از مشارکت با کسب و کارها در نظر گرفته و همواره کودکان را به عنوان ذینفعان در کسب و کارها به عنوان کارمندان، مصرف‌کنندگان، اعضای جامعه و رهبران کسب و کار آینده و همچنین ذی نفعان شرکت‌های بزرگ، در نظر می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه یونیسف ایران در نظر دارد به زودی جایزه "نوآوری برای کودکان" را در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اهدا کند، گفت: معرفی این جایزه به برترین و نوآورانه‌ترین راه حلی اهدا خواهد شد که بر بهبود رفاه زندگی کودکان در ایران تمرکز داشته باشد.

این مقام یونیسف اظهار کرد: جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و دیگر بسترهای نوآوری در ایران در حال حاضر به دنبال حل مسائل کودکان با استفاده از راه‌حل‌های مبتکرانه مبتنی بر تکنولوژی است که یونیسف این پیشرفت‌ها را به عنوان نمونه‌هایی از آینده‌ای بهتر و روشن‌تر برای کودکان در ایران ارزیابی می‌کند.

تعداد بازدید: 1075
لوگو
.برگزاركننده:  شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان   |   كليه حقوق اين سايت متعلق به جشنواره ملي فن آفريني شيخ بهايي ميباشد
Powered by DorsaPortal