• مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان مطرح کرد:
  • تلاش برای سهولت در ارائه تسهیلات مالیاتی به شرکت‌های فناور

  • ۰۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: معافیت مالیاتی در قانون شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است و تلاش ما برای تسهیل در اجرای این قانون است.

 مدیرکل امور مالیاتی اصفهان با بیان اینکه معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در قانون تشکیل شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: معافیت مالیاتی این شرکت‌ها مشروط به استقرار و نوع فعالیتی است که انجام می دهند.

عباس مزیکی افزود: براساس تاییدیه‌ متولیان شهرک علمی و تحقیقاتی به اداره امور مالیاتی که درصد و نوع دانش و فناوری شرکت‌ها را مشخص می‌کند، ما بر همان مبنا و طبق قانون آن بخش از فعالیتی را که در شهرک انجام می‌شود، معافیت عملکرد اعمال می کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه  بخش ارزش افزوده، معافیت خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌ها شروط لازم برای معافیت را رعایت کنند، ما نیز بی تردید با توجه به نامگذاری سال (تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) که باید از تولید دانش بنیان‌ها حمایت شود، این مهم را رعایت خواهیم کرد.

مزیکی تصریح کرد: اگر تاکنون دانش‌بنیان‌ها  مشکلاتی در حوزه مالیاتی داشتند در این زمینه با مسئولان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان همفکری خواهیم کرد و امید است ‌که مشکلات مرتفع شود.

وی افزود: یکی از معاونان اداره مالیاتی به عنوان رابط تعیین خواهد شد تا شرکت‌های دانش بنیان از مجموعه تسهیلاتی مانند بخشودگی، تقسیط و ... ‌که در اختیار اداره کل است، بهره‌مند شوند و ما بتوانیم معافیت قانونی این شرکت‌ها را ‌که حقشان است با سهولت بیشتری اعمال کنیم تا دانش بنیان‌ها به فعالیت اصلی خود برسند.

 

 

 

تعداد بازدید : ۱۱۸      تاریخ: 1401/03/31

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت