• به همت فناوران با تجربه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان محقق شد؛
  • آزمایشگاه معتبر فیلتراسیون‌ها در اصفهان

  • ۰۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
تولید مدارک فنی برای سیستم‌های فیلتراسیون، آنالیز و مقایسه نتایج کارایی جهت بومی‌سازی انواع فیلترها، انجام آزمون‌ فیلترهای صنعتی در سیالات، هوا، گاز طبیعی، سوخت، روغن روانکار و روغن انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، آزمایشگاه فیلتراسیون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با تجربه و قدمت 15 ساله اکنون تنها آزمایشگاه تائید صلاحیت شده توسط مرکز ملی تائید صلاحیت ایران است که در مباحث فیلتراسیون و جداسازها فعالیت دارد. این آزمایشگاه در اوایل دهه 90 به صورت متمرکز در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان راه‌اندازی شد. مجتبی سعادتپور، مدیر عامل این آزمایشگاه با بیان اینکه فعالیت‌های این مجموعه در ردیف High-Tech قرار دارد، اظهار کرد: تولید مدارک فنی برای سیستم‌های فیلتراسیون، آنالیز و مقایسه نتایج کارایی جهت بومی‌سازی انواع فیلترها، انجام آزمون‌ فیلترهای صنعتی در سیالات، هوا، گاز طبیعی، سوخت، روغن روانکار و روغن انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه بحث بومی‌سازی در اولویت شرکت‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: در این راستا با شرکت‌های مختلفی همکاری داریم تا بتوانند از بومی‌سازی تکنولوژی فیلترها استفاده کنند. 
مدیر آزمایشگاه فیلتراسیون شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خاطر نشان کرد: به‌کارگیری تکنولوژی استفاده از تجهیزات به کمک تجربه دیرینه باعث شده تا گزارش آزمایش‌های این آزمایشگاه با واقعیت نزدیک باشد و تاکنون خلاف آن ثابت نشده است. 
وی تصریح کرد: بهره برداری از این تجهیزات تنها به وسیله دانش و تجربه امکان‌پذیر است که ما توانستیم بخشی از پازل تجهیزات را به کمک بومی‌سازی، برای راستی‌آزمایی چیدمان کنیم.
سعادتپور حضور کارشناسان خبره و دسترسی سریع به تجهیزات را از دیگر امتیازات این آزمایشگاه نسبت به خارج از کشور دانست و افزود: این نوع از آزمایشگاه‌ها در دنیا انگشت‌شمار هستند و این آزمایشگاه مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان معتمد شرکت ملی گاز ایران، فولاد مبارکه، مجتمع گاز پارس جنوبی، پژوهشگاه وزارت نیرو و ... واقع شده است.
وی با اشاره به توانایی ورود به حوزه بهداشت و درمان در زمینه تجهیز فیلتراسیون‌ها، گفت: نیاز به هواسازها و استفاده از هوای تمیز و بدون میکروب و ویروس در محیط بیمارستان وجود دارد که این امکان اعمال  استانداردهای لازم و تولید فیلتراسیون و دستگاه‌های هواساز در اختیار کارشناسان این آزمایشگاه قرار دارد.

تعداد بازدید : ۵۲۶      تاریخ: 1401/05/01

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت