• به کوشش شرکت دانش بنیان احیاگران قلب صنعت آسیا (رویشگر)؛
  • اقتصاد کشاورزی با دستگاه‌های خشک‌کن پیوسته تقویت می‌شود

  • ۰۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۵
فرآیند خشک کردن محصولات کشاورزی به زنجیره اقتصاد، اشتغال‌آفرینی و صادرات کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، محسن کریمیان، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان احیاگران قلب صنعت آسیا (رویشگر) با معرفی «دستگاه‌ خشک‌کن‌ پیوسته» به عنوان جدیدترین محصول این شرکت، اظهار کرد: محصولات کشاورزی، صیفی‌جات و گیاهان دارویی که در حجم بالایی تولید می‌شوند، توسط این دستگاه در فرآیند خشک کردن قرار می‌گیرند و به محصولی با ارزش افزوده بالا برای فروش تبدیل می‌شوند.
وی ادامه داد: در واقع توسط این دستگاه، کشاورزانی که قادر به فروش همه محصولات خود نیستند می‌توانند با فرآوری آنها به چرخه اقتصادی خود کمک و برای فروش و صادرات اقدام کنند.
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان احیاگران قلب صنعت آسیا با بیان اینکه تعبیه این خشک‌کن‌ها در سراسر ایران امکان‌پذیر است، گفت: ساخت خط تولید این دستگاه‌ها بسته به نوع محصولات و نیاز بازار قابل طراحی است و به همراه خدمات پس از فروش، آموزش لازم به مشتریان داده و اشتغال‌آفرینی محقق می‌شود.
کریمیان با توجه به اهمیت امنیت غذایی، تولید این دستگاه‌ها را فرصت بالقوه دانست و افزود: با استانداردسازی و دانش‌بنیان کردن صنعت کشاورزی می‌توان کشاورز و دامدار را نجات داد و زنجیره اشتغال‌آفرینی، صادرات و ارزآوری را تقویت کرد که حتی تحریم هم اثری بر آن نداشته باشد.
وی اتاق کشت‌ هوشمند علوفه هیدروپونیک، خشک‌کن‌های فوق کم‌مصرف، اتاق کشت هوشمند جوانه‌های خوراکی و دستگاه‌های بسته‌بندی اتوماتیک را از دیگر محصولات  شرکت  رویشگر برشمرد و گفت: حوزه فعالیت عمده این شرکت کشاورزی و تغذیه دام بوده و به دلیل صرفه‌جویی 90 درصدی آب در این دستگاه‌ها، فاز اجرایی آنها در شرق استان انجام شده است.
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان احیاگران قلب صنعت آسیا با بیان اینکه تهیه خوراک دام از این طریق در دستور کار شرکت قرار گرفته، تصریح کرد: 30 درصد خوراک دام از این روش استخراج می‌شود و به دلیل استفاده از باقی مانده گیاه و ضایعات کشاورزی بسیار مقرون به صرفه است.
وی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید صنایع تبدیلی به روستاها منتقل شود، گفت: تمرکز این شرکت بر صنایع تبدیلی و ورود به روستاها افزایش یافته که در این راستا ابتدا دستگاه‌های خشک‌کن حرارتی ساخته شد. 
به اعتقاد کریمیان نباید صورت مسئله مشکلات حوزه کشاورزی را با نبود آب خط بزنیم و اگر به علم و دانش اعتماد کنیم این مشکلات قابل حل است.

تعداد بازدید : ۳۵      تاریخ: 1401/05/15

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت