• فرماندار گلپایگان:
  • راه‌اندازی پردیس نوآوری و فناوری گلپایگان یک دغدغه جدی بود

  • ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: راه‌اندازی پردیس نوآوری و فناوری در این شهرستان با توجه به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان، تاکید مقام معظم رهبری، ظرفیت‌های شهرستان گلپایگان و خواست مردم به یک دغدغه جدی تبدیل شده بود.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، سید مسعود خاتمی، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، در آیین راه‌اندازی پردیس نوآوری و فناوری در شهرستان گلپایگان اظهار کرد: اقتصاد دانش‌بنیان در کشور یک موضوع بسیار حائز اهمیت است که به روش‌های به کارگیری دانش در اقتصاد اشاره دارد و از ابعاد عمیقی تشکیل شده است. 


وی افزود: استفاده از متخصصین و فرهیختگان لازمه حرکت در این مسیر است. شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هم با زحمات متولیان در این راستا یکی از افتخارات کشور محسوب می‌شود. 


نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از چالش‌های پیش رو و تلاش‌های گسترده برای راه‌اندازی پردیس فناوری و نوآوری گلپایگان گفت: گلپایگان ظرفیت خوبی برای ایجاد کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناورانه دارد و به همین درخواست‌های بسیاری برای ایجاد پردیس نوآوری و فناوری وجود داشت. 


خاتمی ادامه داد: این شهرستان ظرفیت اشتغالزایی برای هزاران جوان تحصیلکرده را دارد و بنابراین باید بیش از پیش به این مجموعه توجه شود. امیدواریم پردیس نوآوری و فناوری گلپایگان به مرکزی برای ایجاد اشتغال دانش‌بنیان بین شهرستان‌های اطراف تبدیل شود.


محمد رضا عسگریان، فرماندار گلپایگان، نیز در بخش دیگری از رویداد گفت: یکی از مباحث مورد توجه مردم و مسئولان شهرستان گلپایگان در سال‌های اخیر با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان، تاسیس پردیس نوآوری و فناوری این شهرستان بود که یک دغدغه جدی به شمار می‌رفت. 


وی افزود: این شهرستان در حوزه‌های خدماتی، صنعتی و کشاورزی ظرفیت‌های بسیاری دارد که اهمیت وجود چنین مرکزی را بیشتر می‌کرد. گلپایگان در موضوعات دانشگاهی با توجه به حضور چندین دانشگاه، ظرفیت خوبی در اختیار دارد که بر شدت اهمیت تاسیس پردیس فناوری و نوآوری می‌افزود. 


فرماندار شهرستان گلپایگان افزود: امروز خوشحالیم که در چنین ایام مبارکی با زحمات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به ریاست قاسم مصلحی، پردیس نوآوری و فناوری شهرستان گلپایگان راه‌اندازی می‌شود. در این مسیر چالش‌های مختلفی همانند صدور مجوز و اختصاص فضا وجود داشت که با تلاش‌های بسیار، پشت سر گذاشته شد. 


عسگریان از معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان درخواست کرد در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان به موضوع مصوبه انتقال مالکیت زمین پردیس نوآوری و فناوری از سازمان جهاد کشاورزی استان به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بپردازند.


شایان ذکر است آیین راه‌اندازی پردیس نوآوری و فناوری در شهرستان گلپایگان با حضور نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی و جمعی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور این شهرستان برگزار و پردیس نوآوری و فناوری گلپایگان رسما راه‌اندازی شد.

تعداد بازدید : ۲۶۸      تاریخ: 1402/04/21

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت