• بازدید سفیر دانمارک از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان/ دانمارک آماده تقویت همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های فناورانه است

  • ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
سفیر دانمارک در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر آمادگی این کشور در تقویت همکاری‌های دو جانبه با شهرک در زمینه‌های فناورانه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، جسپر وار سفیر دانمارک در ایران طی بازدید از شهرک با توانمندی و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در آن آشنا شد. 


وی ضمن تاکید بر توانمندی این شرکت‌ها در تولید فناوری اظهار کرد: کشور دانمارک آمادگی دارد روابط خود را با ایران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توسعه دهد.  


سفیر دانمارک در ایران با بیان اینکه گسترش همکاری‌های علمی و فناورانه نیز برای ما حائز اهمیت است، افزود: روابط علمی می‌تواند منجر به تقویت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی شود. در همین راستا دانمارک با توجه به دشوار بودن دریافت ویزای کشورهای اروپایی، تسهیلات ویژه‌ای برای صدور ویزا برای اعضای هیئت علمی، هیئت‌های تجاری و فناوران اندیشیده است و درخواست ویزای این گروه را خارج از چرخ معمول صدور ویزا بررسی می‌کند.


وار گفت: دانمارک یکی از ۸ کشور بزرگ اروپایی است و حوزه‌های زمین شناسی و باستان‌شناسی یکی از مسائل مهم این کشور محسوب می‌شود. در این راستا تفاهم‌نامه‌ای هم با وزارت صمت ایران امضا شده است. 


وی همچنین با اشاره به نرخ موفقیت 75 درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، سیاست‌های اجرایی و اقدامات شهرک در مسیر دستیابی به این موفقیت را جویا شد.


قاسم مصلحی، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، هم ضمن معرفی توانمندی این شهرک و مرکز منطقه‌ای توسعه مراکز رشد پارک‌های علم و فناوری (IRIS)، اظهار کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آمادگی کامل دارد تا با پارک‌های فناوری دانمارک در زمینه‌های سافت لندینگ، واردات و صادرات کالا، خدمات و تکنولوژی، برگزاری جلسات آنلاین با محور فناوری و همچنین برگزاری جلسات آموزشی مشترک با حضور متخصصان دانمارکی همکاری کند.

تعداد بازدید : ۲۷۳      تاریخ: 1402/04/27

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت