• بازدید معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری از شهرک؛
  • تکمیل فرآیند اجرایی موافقت‌نامه‌های شهرک و معاونت علمی در دستور کار/ زیرساخت فناوری در شهرک توسعه خواهد یافت

  • ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۱
معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تکمیل فرآیند اجرایی موافقت‌نامه‌های شهرک و معاونت علمی و همچنین تزریق وجوه مصوب از سوی معاونت پیگیری می‌شود. اجرای این موافقت‌نامه‌ها زمینه‌ساز توسعه زیرساخت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این شهرک بازدید کرد. 


قاسم مصلحی، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در حاشیه این بازدید اظهار کرد: پایه‌گذار پارک‌های فناوری ایران با حدود ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور مستقر، اولین مرکز منطقه‌ای توسعه مراکز رشد و پارک‌های فناوری زیر نظر یونسکو است. مراکز رشد تخصصی ICT، هنر، کشاورزی، منابع طبیعی و فولاد نیز در این شهرک قرار دارد. 


وی با ابراز نگرانی از کمبود فضای فیزیکی برای فناوران مستقر در شهرک گفت: با این کمبود ممکن است فناورانی که در صف دریافت زمین منتظر مانده‌اند، انگیزه لازم برای اجرای طرح‌های فناورانه خود را از دست بدهند. این برخلاف تلاشی است که همه تیم کارشناسی و بدنه مدیریتی پایه‌گذار پارک‌های علمی و فناوری ایران برای توسعه سهم اقتصاد دانش‌بنیان انجام می‌دهند. 


رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: اجماع شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری مستقر در اینجا، بسیار ارزش‌افزا است. به عبارت دیگر بسیاری از نیازهای آن‌‌ها از طریق یکدیگر تامین ‌می‌شود. 


مصلحی با اشاره به نمایشگاه دائمی راهیان پیشرفت و کاوشکده فناوری در شهرک اظهار کرد: این اقدامات به طور ویژه‌ای برای کودکان، نوجوانان و جوانان انجام شده که به آن‌ها در شناخت بهتر فناوری، مسیر فناوران و انتخاب دقیق این مسیر کمک می‌کند. 


وی افزود: بخش خصوصی در این شهرک نقش پررنگی دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها توسط این بخش انجام شده است. برای مثال آزمایشگاه‌های تخصصی مرجع با سرمایه‌گذاری مشترک شهرک و بخش خصوصی ایجاد شده  و به سایر شرکت‌ها خدمات ارائه می‌دهد. 


رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خاطرنشان کرد: این شهرک در راستای توسعه خدمات خود به شرکت‌های فناور و افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان، توسعه آزمایشگاه پردازش سریع خیام به کارخانه هوش مصنوعی اصفهان و ایجاد مزرعه پرینتر سه بعدی (FDM) را در دستور کار خود دارد. 


فناوران مستقر در شهرک کاملا جهت‌گیری بازارمحور دارند. 
جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر پیگیری موافقت‌نامه‌ها و پرداخت وجوه مصوب به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در این شهرک از سطح فناوری بالایی برخودار هستند و اقدامات خوبی هم انجام داده‌اند. فعالیت آن‌ها نشان می‌دهد جهت‌گیری کاملا بازارمحور دارند و زبان بازار را فهمیده‌اند. امیدواریم این شرکت‎ها مسیر رشدشان را با سرعت بیشتری طی کنند و اثرگذاری بیشتری در اقتصاد دانش‌بنیان داشته باشند. 


وی تصریح کرد: به صورت کلی شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در این شهرک مورد حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری هستند و امیدواریم بتوانند به خوبی از سبد حمایتی موجود استفاده کنند. 


معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بر اساس توافقی که در جلسه با مسئولان ارشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان انجام شد، تکمیل فرآیند اجرایی موافقت‌نامه‌های شهرک و معاونت علمی و همچنین تزریق وجوه مصوب از سوی این معاونت پیگیری می‌شود. اجرای این موافقت‌نامه‌ها زمینه‌ساز توسعه زیرساخت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خواهد بود.

تعداد بازدید : ۳۳۱      تاریخ: 1402/05/01

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت