• بازدید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف از شهرک؛
  • عملکرد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در توسعه فناوری بسیار ارزشمند است

  • ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۶
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن آشنایی با دستاوردهای فناورانه و نوآورانه  شرکت ها گفت: عملکرد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در توسعه فناوری بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، علی خطیبی، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از این شهرک بازدید کرد و از نزدیک با جدیدترین دستاوردهای پرثمر و اثربخش این شهرک در اکوسیستم فناوری کشور آشنا شد.

وی در این بازدید ضمن با ارزش دانستن فعالیت‌های شهرک در توسعه نوآوری و فناوری، ارائه دستاوردهای شرکت‌های فناور به جامعه به ویژه دانشجویان و دانشگاهیان را یک ضرورت دانسته و حمایت خود را از تبیین و انتشار این دستاوردها اعلام کرد. معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف همچنین در بازدید از مجموعه فرهنگی امام سجاد (ع) حمایت از فعالیت‌های فرهنگی در عرصه نوآوری و فناوری را لازم دانست. در بخش دیگری از بازدید قاسم مصلحی، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با اشاره به حضور نزیک به 700 شرکت دانش‌بنیان و فناور در این شهرک اظهار کرد: در حالی نرخ موفقیت شرکت‌های مستقر در این محل 75 درصد است که شرکت‌های مشابه خارج از اینجا نرخ موفقیت 10 درصدی و حتی کمتر را به ثبت می‌رسانند..

وی افزود: گردش مالی شرکت‌های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طی سال 1401 بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان، فروش محصولات بالغ بر 8500 میلیارد تومان، صادرات 57 میلیون دلاری محصولات فناوری‌محور و همچنین اشتغال نزدیک به 9 هزار نفر به صورت تمام وقت و نیمه وقت برای آن‌ها به ثبت رسیده است. به دلیل ویژگی‌های متنوع شهرک نظیر معافیت مالیات بر عملکرد و حقوق، زیرساخت‌ها و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مختلف، تقاضای زیادی برای حضور در شهرک وجود دارد به همین دلیل ارزیابی و بررسی‌های دقیقی برای حضور شرکت‌ها در شهرک انجام می‌شود.  


در پایان معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از شرکت‌های دانش بنیان و فناور  و دستاوردهای  آن‌ها بازدید کرد.

تعداد بازدید : ۱۳۳      تاریخ: 1402/06/06

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت