• «روشنا» به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود؛
  • نخستین رویداد هم‌اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی کشور در نصف جهان

  • ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۳
نخستین رویداد هم‌اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی کشور با نام «روشنا» به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، نخستین رویداد هم‌اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی کشور با نام «روشنا» توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی و همچنین معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از 13 تا 16 بهمن ماه، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.

این رویداد با توجه به لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه علم، فناوری و نوآوری و همچنین با توجه به تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، با هدف ترویج و تقویت فناوری و توسعه نوآوری، آموزش و توانمندسازی و بهره‌گیری از توان اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی برای اولین بار در کشور به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.

در این رویداد فشرده سه روزه، دبیران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی ضمن آشنایی با زیست‌بوم فناوری کشور با حضور معاونین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و رؤسای پارک‌ها، از شرکت فولاد مبارکه، منتخبی از شرکت‌های برتر و نمایشگاه دائمی راهیان پیشرفت در شهرک بازدید خواهند کرد. تلاش می‌شود طی این مدت فرصت برای ارتباط و انتقال تجربیات موفق با هدف هم‌افزایی و همکاری ایجاد و کارگاه‌های تخصصی توسعه فردی و نشست‌های تخصصی با حضور واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان برگزار شود تا علاوه ایجاد فرصت گفت‌و‌گوی بیشتر برای خلق ایده‌های جدید برای حل مسائل، انگیزه لازم برای ورود به زیست‌بوم فناوری و نوآوری افزایش یابد.

شایان ذکر است شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تاکنون به عنوان حلقه واسط میان دولت، صنعت و دانشگاه و همچنین پایه‌گذار پارک‌های علم و فناوری، در جهت توسعه اقتصادی مبتنی بر دانش و نهایتا تبدیل علم به ثروت در کشور ایفای نقش کرده است. هم اکنون در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان حدود 700 واحد دانش‌بنیان و فناور مستقر هستند و به صورت تخصصی به رفع نیازهای فناورانه صنایع می‌پردازند.

تعداد بازدید : ۱۹۵      تاریخ: 1402/11/13

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت