• مدیرکل دفتر کسب و کار وزارت صمت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:
  • انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند به افزایش بهره‌وری و تحول دیجیتال صنایع کمک کنند

  • ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۵
مدیرکل دفتر کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت فناوری گفت: جایگاه فناوری در صنعت است و بنابراین انجمن‌های علمی دانشجویی نیز باید به صنایع مرتبط باشند. صنعت، امروز به افزایش بهره‌وری، تحول دیجیتال و نیروی انسانی متخصص نیاز دارد و دانشجویان و انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند این نیازهای فناورانه را برطرف کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، امیر حسین اسدی در دومین روز از اولین رویداد هم‌اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی (روشنا)، با اشاره به اهمیت فناوری گفت: فناوری در ایران مظلوم است و باید مورد توجه قرار گیرد. جایگاه فناوری در صنعت است و بنابراین انجمن‌های علمی دانشجویی نیز باید به صنایع مرتبط باشند. دانشجویان برای موفقیت باید تعامل، افزایش دانش و توسعه ارتباط با صنایع، کارآفرینان و فعالان اقتصادی را به خوبی یاد بگیرند.

وی افزود: این ارتباط دو سویه می‌تواند به رشد هر دو طرف و رفع نیازهای آن‌ها منجر شود. صنعت، امروز به افزایش بهره‌وری، تحول دیجیتال و نیروی انسانی متخصص نیاز دارد و دانشجویان و انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند این نیازهای فناورانه را برطرف کنند.

مدیرکل دفتر کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: انجمن‌های علمی دانشجویی نباید فناوری را مقاله محور کنند بلکه باید با فعالیت به صورت تخصصی و ارتباط با صنایع آن را ترویج داد. دانشجویان می‌توانند فعالیت‌های پژوهشی خود را برای صنایعی انجام دهند که با دانشگاه همکاری می‌کنند.

اسدی ادامه داد: انجمن‌های علمی دانشگاهی جایگاه ویژه‌ای در حوزه فناوری دانشگاه‌ها دارند و می‌توانند حتی کل سیستم دانشگاه را اصلاح کنند اما برای این کار جلب مشارکت حداکثری را یاد بگیرند. امروز حدود 50 هزار کارخانه در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که زیر ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات مشترک میان انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی با کارآفرینان و صنعتگران می‌تواند باعث انتقال تجربه به دانشجویان، آموزش، یادگیری و جریان سازی در کشور شود.

تعداد بازدید : ۷۳      تاریخ: 1402/11/15

ثبت نظر

جهت ارسال نظر لطفا اطلاعات زیر را تکمیل کنید

captcha
ثبت نظر

نظرات کاربران

درحال حاضر کامنتی ثبت نشده است.

اخبار سایت